Ми раді повідомити вас, що географічний факультет відтепер у Telegram. Дана сторінка створена для зручності та оперативності спілкування, обміну інформацією та можливості отримання швидкої відповіді на актуальні питання!
Приєднуйтесь за посиланням!!!
 
Вибори декана географічного факультету

Наказ В.о. Ректора Університету № 808-32 від 14 грудня 2020 року «висунення кандидатур на посаду декана географічного факультету» (Наказ.pdf)

Список висунутих кандидатів 

Відповідно до наказу в.о. ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка №808-32 від 14.12.2020 р. «Про вибори декана географічного факультету» у період з 17 грудня 2020 року по 16 січня 2021 року відбулося висунення кандидатур на посаду декана географічного факультету у структурних підрозділах факультету.

Відповідно до поданих протоколів зборів трудових колективів структурних підрозділів, результати обговорення і висунення кандидатур на посаду декана географічного факультету наступні:

  • Кафедра географії України пропонує Запотоцького Сергія Петровича, в.о. декана, д-ра геогр.н., проф.
  • Кафедра фізичної геграфії та геоекології ‑ Запотоцького Сергія Петровича, в.о. декана, д-ра геогр.н., проф.
  • Кафедра економічної та соціальної географії ‑ Запотоцького Сергія Петровича, в.о. декана, д-ра геогр.н., проф.
  • Кафедра землезнавства та геоморфології ‑ не пропонує кандидатури
  • Кафедра країнознавства та туризму – не пропонує кандидатури
  • Кафедра метеорології та кліматології ‑ Запотоцького Сергія Петровича, в.о. декана, д-ра геогр.н., проф.
  • Кафедра гідрології та гідроекології – не пропонує кандидатури
  • Кафедра геодезії та картографії – Даценко Людмилу Миколаївну, завідувачку кафедри, д-ра геогр.н., проф.
  • студентське самоврядування ‑ Запотоцького Сергія Петровича, в.о. декана, д-ра геогр.н., проф.

 Голова профбюро географічного факультету               О.О.Любіцева

 

  Даценко Людмила Миколаївна

Біографія ( pdf)

Програма ( pdf)

 

Запотоцький Сергій Петрович

Біографія ( pdf)

Програма ( pdf)

 

Шановні колеги! Прощання з Анатолієм Миколайовичем Молочком відбудеться завтра 16.01.2021 о 12 годині на Байковому кладовищі. (Мала зала головної адміністративної будівлі кладовища)

Колектив кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна висловлює щирі співчуття родині та колегам Молочка Анатолія Миколайовича – відомого картографа, професора кафедри геодезії та картографії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Анатолій Миколайович не лише зробив вагомий внесок у розвиток географії та картографії як викладач і науковець, а й сприяв розвитку міжфакультетських зв’язків географів Київського та Харківського університетів.
Пам'ять про Анатолія Миколайовича завжди буде жити у серцях колег-географів з Харківського університету. 
 
Дякуємо. З повагою, кафедра соціально-економічної географії і регіонознавства.
Дорогі випускники!
Вітаємо Вас із завершенням навчання на географічному факультеті! Зичимо Вам гарної долі, високих досягнень та усіляких життєвих гараздів!!!$
23 грудня відбулася зустріч розробників та групи забезпечення освітніх програм кафедри економічної та соціальної географії «Урбаністика та міське планування» (гарант доц. Н. Провотар) і «Економічна географія» (гарант доц. О. Кононенко) ОР Бакалавр, «Урбаністика та регіональний розвиток» (гарант доц. В. Пасько) і «Економічна та соціальна географія» (гарант проф. К. Мезенцев) ОР Магістр та «Географія» (гарант проф. С. Запотоцький) ОР  Доктор філософії із роботодавцями (стейкхолдерами) – директором Інституту географії НАН України Є. Маруняк, директором департаменту економіки та цифровізації КОДА Н. Погребною, заступником начальника служби Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. «Центр організації дорожнього руху» КМДА С. Безшапкіним, заступником директора з наукової роботи ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України» Г. Обіход, начальником відділу стратегічного розвитку ТОВ «УКРГРУППРОЕКТ» Л. Тиквою, державним експертом директорату просторового планування територій та архітектури Міністерства розвитку громад та територій України Г. Мельничуком, директором КП «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради Г. Старовойтовою, директором «Товариства дослідників України» П. Остапенком. Представники роботодавців висловили свої пропозиції щодо підвищення якості освіти фахівців, яких готує кафедра, зокрема, щодо впровадження у навчальний процес нових дисциплін, сучасні вимоги до вмінь та навичок працівників. Кафедра вдячна всім стейкхолдерам за цікаву дискусію, корисні поради і рекомендації та допомогу в організації навчального процесу, зокрема, навчальних та виробничих практик.


 
Шановні колеги!
Повідомляємо, що згідно наказу 808-32 від 14.12.2020. оголошено вибори декана географічного факультету!
Висунення кандидатур на посаду декана географічного факультету має бути проведене в період з 17 грудня по 16 січня 2021 року.
Конференція трудового колективу має бути проведена 27 січня 2021 року!
 
З повагою, адміністрація факультету!


Географічний факультет КНУ імені Тараса Шевченка запрошує абітурієнтів на День відкритих дверей!
 
26.12.2020 року о 10.00 відбудеться День відкритих дверей географічного факультету.

Захід відбудеться онлайн на платформі Zoom

Запрошуємо усіх бажаючих доєднуватися за посиланням

https://us02web.zoom.us/j/85017109288?pwd=VjdJZU5QczUzcHU4MTdaSGpUdElHUT09

Ідентифікатор конференції: 850 1710 9288

Код доступу: 8fSgMN

 З повагою, деканат географічного факультету

14 грудня 2020 року до Дня народження декана географічного факультету,  доктора економічних наук, професора, академіка, члена Президії Національної академії педагогічних наук України, Заслуженого діяча науки і техніки України, Відмінника освіти України, Президента Українського географічного товариства Ярослава Богдановича Олійника, за участі Ректора Університету відбулось урочисте відкриття «Зали засідань вченої ради географічного факультету імені академіка Ярослава Олійника» із світлинами з життєвого та творчого шляху Декана, який присвятив усе своє життя науковій та освітянській діяльності. 

Звіт з роботи заходу «Geocareer 2020» географічного факультету та Сектору працевлаштування КНУ імені Тараса Шевченка.

 В період 18-20 листопада 2020 року географічний факультет та Сектору працевлаштування КНУ провели спільний захід «Geocareer 2020». Програма заходу включала низку цікавих доповідей та дискусій в межах різних напрямків та секцій роботи. Зокрема робота була проведена в межах шести секції.

Секція 1. «Урбаністика та регіональний розвиток»  включала панельну дискусію «Регіональний розвиток в умовах децентралізації» (Експерти: Юрій Войціцький, Андрій Деркач, Оксана Урбан-Федосова) та доповідь Дмитра Крепака «Регіональний економічний розвиток - нове «вікно можливостей» професійної кар'єри в контексті адміністративно-територіальної реформи».

Секція 2. «Картографія, ГІС, землеустрій та кадастр» була спрямована на розгляд питань «Формування національної інфраструктури просторових даних як пріоритетний напрям розвитку геодезичної галузі» (Юрій Карпінський, НДІГК), «Професія – картограф» (Ірина Дрогушевська, Віталій Остроух, ДНВП «Картографія»), «Професія – землевпорядник» (Маргарита Дубницька, «Компанія ГЕОНІКС»), «Сучасні технології в агросфері та кар'єрні можливості для географів» (Микола Червак, Василь Шиманський, Smart Farming)

На секції 3. «Політична географія та геоглобалістика» було розглянуто тему «Проєкти та кар’єра у міжнародних організаціях» (доповідач Олександ Осовець, Usaid-Agro)

Секція 4. «Фізична географія та геоморфологія» включала доповіді «Можливості кар’єрного росту в державних установах і екологічних проектах» (Олеся Шаповалова, Головний спеціаліст відділу Європейської інтеграції та екологічних фондів Мінприроди України), «Сучасні технології в агросфері та кар'єрні можливості для географів» (Микола Червак, Василь Шиманський, Smart Farming), «Конструктивна географія як інструмент розвитку об’єднаних територіальних громад» (В’ячеслав Сороковський, Експерт з питань децентралізації та публічних послуг «DESPRO»  Швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні) «Роль вторинних ресурсів у розвитку Зеленої (циркулярної) економіки» (Семко Петро - Голова Президії ВЕО Укрвторма), «Географіи КНУ в міжнародних проектах країн Балтійського регіону» (Анастасія Шолохова – аспірант, випускник кафедри фізичної географії та геоекології Каунаський університет технологій (КУТ)), «Геофак на захисті довкілля» випускник кафедри геоморфології  Михайло Амосов. В обговоренні активну участь взяли Катерина Полянська (еколог МБО «Екологія-Право-Людина» Львів),  Анна Даниляк (еколог).

Робота секції 5. «Туризм та рекреаційна географія» Була присвячена тематиці «Туризм і пандемія» (доповідач Анастасія Душкевич, «Resort Life Maldives»).

В секції 6 «Soft skills» для обговорення була представлена доповідь «Життєвий цикл співробітника у великій компанії: швидкий і повноцінний розвиток» (Ніна Кармазіна, «Volia»)

В роботі секції 5. «Гідрологія та метеорологія» брав участь Олексій Кривобок, керівник лабораторії супутникових досліджень Українського гідрометеорологічного інституту СНС та НАН України. З темою «Супутникові дослідження в гідрометеорології»

Завершальною в роботі заходу була секція 6. «Перспективи географічної освіти». Доповідачами були Галина Карпюк, Анна Нікітчук (УЦОЯО) «Шкільна географічна освіта крізь призму ЗНО»,  Вадим Вавриш (Datarobot) «Хто матиме перевагу на ринку праці в еру штучного інтелекту і яка освіта може допомогти» та Іван Савчук (Відділення наук про Землю Київської малої академії наук учнівської молоді) «Впровадження вимог Нової української школи у навчальний процес у старших класах з географії: досвід відділення наук про Землю Київської Малої академії наук учнівської молоді» До роботи секції були залучені методисти обласних управлінь освіти та вчителі географії більшості регіонів України.

В межах тематики кожної з секцій були представлені для обговорення та надані рекомендації з удосконалення навчальних програм географічного факультету. В обговоренні програм взяли участь гаранти освітніх програм,  доповідачі та представники компаній роботодавців (Експерти з питань містобудування та децентралізації: Юрій Войціцький, Андрій Деркач, Оксана Урбан-Федосова, Дмитро Крепака; Юрій Карпінський, «НДІГК»; Ірина Дрогушевська, Віталій Остроух, ДНВП «Картографія»; Маргарита Дубницька, компанія «ГЕОНІКС»; Микола Червак, Василь Шиманський, «Smart Farming»; Олександ Осовець «Usaid-Agro»; Олеся Шаповалова «Головний спеціаліст відділу Європейської інтеграції та екологічних фондів Мінприроди України»; В’ячеслав Сороковський, Експерт з питань децентралізації та публічних послуг «DESPRO»; Семко Петро, Голова Президії ВЕО «Укрвторма»; Анастасія Шолохова (аспірант, випускник кафедри фізичної географії та геоекології Каунаський університет технологій (КУТ)); Катерина Полянська (еколог МБО «Екологія-Право-Людина» Львів); Анна Даниляк (еколог); Михайло Амосов, (випускник кафедри геоморфології) «Екодія»; Анастасія Душкевич, «Resort Life Maldives»; Ніна Кармазіна, «Volia»; Галина Карпюк, Анна Нікітчук (УЦОЯО); Вадим Вавриш (Datarobot); Іван Савчук (Відділення наук про Землю Київської малої академії наук учнівської молоді); викладачі та студенти факультету. Серед розглянутих програм були програми ОС Бакалавр: «Картографія, географічні інформаційні системи та дистанційне зондування землі», «Управління та екологія водних ресурсів», «Метеорологія», «Ґрунтознавство, управління земельними ресурсами та територіальне планування» спеціальності 103 Науки про Землю; програми «Природнича географія». «Транскордонне екологічне співробітництво», «Економічна географія», «Урбаністика та міське планування», «Геоморфологія та природопізнавальний туризм» спеціальності 106 Географія; програма «Геодезія та землеустрій» спеціальності «193 Геодезія та землеустрій»; програми «Туризм» та «Гастрономічний туризм» за спеціальність 242 Туризм та програма «Географія» спеціальності  014.07 Середня освіта (Географія). Програми ОС Магістр спеціальності 103 Науки про Землю: «Картографія та географічні інформаційні системи», «Метеорологія», «Гідрологія та інтегроване управління водними ресурсами»; програми спеціальності 106 Географія: «Природнича географія», «Геоморфологія та палеогеографія», «Географія рекреації та туризму», «Економічна та соціальна географія», «Урбаністика та регіональний розвиток», «Політична географія та геополітика», «Географія еногастрономічної рекреації та туризму» (програма подвійного дипломування з університетом Камеріно. Італія) (мова навчання українська / англійська) / Geography of enogastronomic recreation and tourism»; програма спеціальності 193 Геодезія та землеустрій: «Землеустрій та кадастр»; програма за спеціальність 242 Туризм «Туризм» та програма «Географія» спеціальності  014.07 Середня освіта (Географія). Також розглянули програми PhD рівня: «Географія», «Гідрометеорологія» та «Туризм».

 “Актуальність ґрунтознавчої освіти в реаліях сьогодення: погляд зі сторони”

 11 грудня 2020 р. відбувся круглий стіл на тему “Актуальність ґрунтознавчої освіти в реаліях сьогодення: погляд зі сторони”, організований кафедрою землезнавства та геоморфології географічного факультету з нагоди відзначення Всесвітнього дня ґрунту (5 грудня) і обговорення важливості та актуальності ґрунтознавчої освіти, потребу в підготовці фахівців за освітньою програмою “Ґрунтознавство, управління земельними ресурсами та територіальне планування”.

У роботі круглого столу взяли участь викладачі і студенти кафедри землезнавства та геоморфології, які навчаються за відповідною освітньою програмою, та запрошені гості – випускники кафедри землезнавства та геоморфології: Олещенко А. В., к. геогр. н., головний науковий співробітник Центру геоінформаційних систем ДП “ДІПРОМІСТО”, Амосов М. І., в. о. керівника відділу екологізації промисловості ГО “Центр екологічних ініціатив “Екодія”, Лук’янчук К. А., асистент кафедри геодезії та картографії факультету землевпорядкування Національного університету біоресурсів і природокористування і Криворук І. Г., інженер-землевпорядник ТОВ “Український аграрний холдинг”.

З привітальним словом до учасників круглого столу звернувся д. г. н., професор, завідувач кафедри землезнавства та геоморфології Бортник С. Ю. Випускники кафедри землезнавства та геоморфології розповіли про свій професійний шлях після закінчення навчання в університеті, поділились власним баченням місця і ролі фахівця у галузі ґрунтознавства, управління земельними ресурсами та територіального планування на ринку праці в сучасних умовах, окреслили можливості і перспективи для здобувачів освітньої програми “Ґрунтознавство, управління земельними ресурсами та територіальне планування” (бакалаврського і магістерського освітнього рівнів) як щодо проходження виробничих практик, так і можливого наступного працевлаштування в установах і організаціях, які вони представляють.

Під час круглого столу відбувалась жваве обговорення і обмін думками між усіма учасниками заходу. Студентів найбільше цікавив спектр питань від особистого професійно-виробничого шляху доповідачів, ще у недавньому минулому теж студентів кафедри, до можливостей і пропозицій їх у ролі роботодавців для теперішніх студентів. Також ними були озвучені пропозиції щодо покращення і вдосконалення освітньої програми, яку вони здобувають. У підсумку було відзначено, що фахівці у галузі ґрунтознавства, управління земельними ресурсами та територіального планування є затребуваними на ринку праці, зокрема в умовах проведення земельної реформи і децентралізації в нашій державі, а ґрунтознавство – фундаментальна наука, яка не втрачає своєї актуальності з плином часу.
Фіналісти Всеукраїнського молодіжного конкурсу інноваційних проєктів
розвитку туризму на сільських територіях в умовах кризових явищ див. тут

Програма фіналу Всеукраїнського молодіжного конкурсу інноваційних проєктів
розвитку туризму на сільських територіях в умовах кризових явищ
8 грудня 2020, 10.00-13.00 див. тут