20 квітня 2017 року НДС «Регіональних проблем економіки і політики» та кафедра економічної та соціальної географії спільно з Київським обласним територіальним відділенням Малої академії наук України провели фінальний етап конкурсу «Місце географії в реформуванні України: місія молодих науковців», на який за результатами написання есе на тему «Як утворення громад впливає на розвиток мого населеного пункту?» було запрошено 13 учнів 9-10 класів з Київщини.

Проведення конкурсу мало за мету популяризацію географічних знань серед учнівської молоді, розкриття конструктивних можливостей географічної науки, сприяння професійному самовизначенню старшокласників. Перед учасниками конкурсу виступили декан географічного факультету професор Я.Олійник, завідувач кафедри професор К.Мезенцев, доценти Н.Мезенцева та А.Мельничук.

Під час фінального етапу конкурсу робота учасників в групах передбачала моделювання просторової конфігурації об’єднаної територіальної громади, визначення напрямів її розвитку та презентацію і захист свого проекту. Цей етап конкурсу був успішно проведений під керівництвом доцента А.Мельничука та завідувачки НДС О.Денисенко.

По завершенню конкурсу заступник декана з навчальної роботи В.Пасько вручив учням сертифікати переможців та учасників і запросив на навчання на географічному факультеті.