Кафедра країнознавства та туризму в рамках програми «Політична географія: міжнародний діалог» продовжує залучати  провідних фахівців, які висвітлюють актуальні питання внутрішньої і зовнішньої політики України та країн пострадянського простору, задля поглиблення професійної орієнтації студентів і актуалізації навчального процесу. 27 квітня 2017 року відбулася відкрита лекція Ковтуна О.П. - консула Ген.консульства України в Ростові-на-Дону у 2013-2016 рр. на тему: «Геополітична ситуація сучасності: український фактор в південному регіоні Російської Федерації».

Студенти отримали яскравий приклад глибокого історико-географічного аналізу з вуст випускника географічного факультету 1983 року.   Особливе зацікавлення викликали особисті враження й досвід Ковтуна О.П. в процесі виконання своїх професійних завдань у складній геополітичній ситуації останніх п’яти років. Актуальні трансформації сприйняття українства, специфіка українського фактору в південному регіоні Російської Федерації та на Північному Кавказі (зокрема в Чечні) були проілюстровані унікальними спостереженнями, свідченнями з особистих спілкувань Ковтуна О.П. в офіційних адміністративних, академічних, наукових, колах та з пересічними громадянами. Аудиторія, представлена переважно студентами спеціалізації  політична географія, «закидала» лектора гострими запитаннями, які отримали вичерпні й зважені відповіді справжнього дипломата.