12-16 жовтня 2017 року відбувся ІІІ Всеукраїнський конгрес студентів-географів, організований студентами географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Захід проходив на базі Канівського природного заповідника. Участь у ньому взяло 60 учасників з різних навчальних закладів України: КНУ імені Тараса Шевченка, ЛНУ імені Івана Франка, ЧНУ імені Юрія Федьковича, СНУ імені Лесі Українки, ДНУ імені Олеся Гончара. Загальна тема Конгресу - Канів усупереч шевченківським стереотипам.

Наукова робота велась у трьох напрямках - економічна та соціальна географія (дослідження просторових трансформацій міського середовища), географія рекреації та туризму (Шевченківський національний заповідник як складова частина туристичного потенціалу Канівського регіону і оптимізація екостежки у Канівському природному заповіднику) й геоморфології та палеогеографії (проблема генезису Канівських гір). Також, в рамках проведення заходу студенти відвідали Канівську ГЕС, ознайомились із природою Заповідника, отримали майстер-клас із спортивного туризму та орієнтування, піднялись на Тарасову гору і побували у музеї Тараса Шевченка. Окрім цього, учасники взяли участь у дебатах, позмагалися у «Що? Де? Коли?», активно торгувались на благодійному аукціоні, де зібрали понад 4500 грн на підтримку онкохворих дітей.

Загалом, Конгрес відзначився насиченою програмою, активною роботою, затишною атмосферою. Команда організаторів висловлює Вам щиру подяку за допомогу у організації Конгресу.