14 листопада на базі географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулося засідання круглого столу на тему: «Сучасний стан вищої географічної освіти в Україні та перспективи її розвитку». В роботі засідання взяли участь: заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич, члени Вченої ради Українського географічного товариства України (декани географічних і природничих факультетів, завідувачі кафедр, викладачі, працівники  академічних установ, учителі).

З доповіддю на засіданні виступив декан географічного факультету університету Ярослав Олійник. Він висвітлив роль і місце географії в сучасному суспільстві, зазначивши, що у період розбудови системи вищої освіти в Україні особливої уваги набуває географічна освіта, охарактеризував особливості вищої географічної освіти в Україні, виділив основні проблеми.

В обговоренні доповіді взяв участь директор Інституту географії НАН України, академік НАН України Леонід Руденко. Він підкреслив необхідність подальшого розвитку географічної науки і впровадження її результатів в систему освіти. На важливість узгодження переліку спеціальностей із нормативними показниками навантаження вказав професор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Мирослав Заячук. Проректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Сергій Шевчук зупинився на питаннях державного замовлення. Пропозиції щодо стандартів вищої освіти, нових спеціалізацій звучали у виступах професора Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Вікторії Яворської, завідувача кафедри географії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олександра Дмитрука. На проблемах підготовки підручників і програм для середньої школи зупинилися голова спілки вчителів України Нелла Муніч, професор Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Г. Сковороди  Борис Чернов.

На засіданні виступив заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич, який окреслив основні завдання вищої освіти в Україні і, зокрема, географічної  та відповів на численні запитання присутніх.

Результати засідання круглого столу послужать основою для розробки Концепції розвитку вищої географічної освіти в Україні.