Кафедра країнознавства та туризму в рамках програми «Політична географія: міжнародний діалог» продовжує залучати з метою поглиблення професійної орієнтації студентів і актуалізації навчального процесу провідних фахівців, які висвітлюють актуальні питання внутрішньої і зовнішньої політики України та країн пострадянського простору.

22 листопада 2017 року була проведена відкрита лекція  на тему: «Спільна зовнішня та безпекова політика ЄС: Quo Vadis?». Зі своїми доповідями виступили експерт з міжнародної політики Університету Терамо (Італія), доктор (Ph.D.) Франческо Альберті та кандидат історичних наук, доцент, Асоційований експерт Ради зовнішньої політики «Українська призма», директор з питань зовнішньої політики онлайн-порталу «Український інтерес» Вікторія Вдовиченко.

Після проведення лекції відбулося активне обговорення питань пов'язаних із застосуванням інструментів кризового реагування і механізмів боротьби з кібер і гібридними загрозами в країнах ЄС, а також запропоновані шляхи вдосконалення механізмів співпраці України зі структурами ЄС та НАТО.

Ця лекцію була змістовною та цікавою для студентів кафедри країнознавства та туризму (бакалаври 4 курс та магістри 1 та 2 року навчання) та кафедри економічної та соціальної географії (магістри 1 року навчання).