Шановні колеги!

Київський національний університет імені Тараса Шевченка (Юридичний та Географічний факультети), Центр проблем імплементації європейського соціального права, кафедра трудового права та права соціального забезпечення (Україна) та Університет Мачерата (Італія) запрошують вас взяти участь у круглому столі на тему: «Літні люди в урбанізованому суспільстві: сучасний стан та впровадження європейських інновацій».

Круглий стіл відбудеться  29 березня 2018 року о 15:00 у приміщенні аудиторії імені Михайла Максимовича № 329 Головного (Червоного) навчального корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (м. Київ, вул. Володимирська, 60).

Метою Круглого столу є переосмислення  розвитку міського простору у відповідності до потреб старіючого населення  на засадах сталого розвитку, та ідентифікація кращої європейської політики та практики задля промоції більш екологічної урбанізації для літніх людей та міської спільноти в цілому.

У програмі заходу виступи провідних національних та європейських експертів:

Секція 1.

1. ПРАВА ЛЮДИНИ ПОХИЛОГО ВІКУ: УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ

Олеся Отраднова, д.ю.н.,
професор кафедри цивільного права юридичного факультету
Київського Національного університету імені Тарас Шевченка

У доповіді розглядається аналіз законодавчо закріплених та фактично реалізованих.  прав людей похилого віку в Україні;  основні причини порушення прав  людей похилого віку та шляхи їх вирішення.

2. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ПРАВА ЛЮДЕЙ  ПОХИЛОГО ВІКУ В УРБАНІСТИЧНОМУ ПРОСТОРІ: ЄВРОПЕЙСЬКА ПЕРСПЕКТИВА

Лаура Ваньі,
професор факультету права Університету Мачерата, Італія

Будуть висвітлені аспекти розвитку соціальної політики ЄС щодо захисту людей похилого віку в містах; огляд основних політик, прийнятих на міжнародному та європейському рівнях, з метою захисту прав пенсіонерів та розширення можливостей їх участі у соціальному та економічному житті.

3. ПРОДОВОЛЬЧІ СИСТЕМИ МАЙБУТНЬОГО

Коен ван Руитен,
дослідник, HAS Університет, Нідерланди

Провідний дослідник майбутніх систем харчування представить три основних сценарії розвитку продовольчого забезпечення міст до 2050 року: високотехнологічне сільське господарство  (міська агрокультура та автоматизовані системи вирощування),  соціальні ферми (з фокусом на людей похилого віку), продовольчі мережі та інклюзивність), індивідуальну агровиробничу систему. Наддасть відповідь на питання: «Чому традиційне сільське господарство не може нагодувати світ?».

4. РОЛЬ МІСЬКИХ САДІВ ТА ГОРОДІВ У СТІЙКОМУ РОЗВИТКУ МІСТА

Олена Мотузенко,
к.геогр.н., доцент кафедри географії України географічного факультету
Київського Національного університету імені Тарас Шевченка

Презентація досвіду розвитку міських садів та городів для людей похилого віку у різних регіонах Італії та аналіз їх впливу на стійкий розвиток міського середовища. Рекомендації та пропозиції щодо імплементації європейського досвіду у Києві.

5. ЗЕЛЕНІ РЕСУРСИ МІСТА КИЄВА ДЛЯ РОЗВИТКУ МІСЬКИХ САДІВ ТА ГОРОДІВ

Олена Мотузенко,
Олександр Дмитрук,
Київський Національний університет імені Тарас Шевченка

Будуть представлені результати наукових досліджень з визначення потенціалу зелених насаджень міста Києва для організації міської агрокультури, з фокусом на людей похилого віку.

6. ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ СОЦІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ «АНАЛІЗ ЗАЛУЧЕННЯ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ ДО ПРАКТИКИ МІСЬКОЇ АГРОКУЛЬТУРИ»

Олександр Дмитрук,
д.г.н., професор, завідувач кафедри географії України географічного факультету
Київського Національного університету імені Тарас Шевченка

Результати соціологічного дослідження проведеного фахівцями Київського Національного університету імені Тарас Шевченка за підтримки міжнародного дослідницького проекту GRAGE,  Програми ЄС «Горизонт 2020» у 2016-2017 рр. у місті Києві.

7. УРБАНІСТИЧНІ ПРОЕКТИ – ДЕ БРАТИ КОШТИ НА ЇХ ВПРОВАДЖЕННЯ?

Валерія Бондаренко
 директор ТО «Славута»,
експерт з питань креативного менеджменту, нетворкінку та  фандрейзінгу.

Побудова ефективного  механізму взаємодії громадськості бізнесу та влади задля залучення ресурсів на розвиток урбаністичних проектів в містах – принципи створення актуальних креативних  проектів та залучення ресурсів на їх реалізацію: фандрейзінг, нетворкінг, соціальна мобілізація.

Секція 2. Виступи громадських організацій – презентація найкращих практик облаштування урбаністичних городів у Києві .

Секція 3. Обговорення доповідей з метою розробки рекомендацій круглого столу з питань розробки та імплементації адміністративних регламентів та практики міської агрокультури в України;  започаткування пілотних проектів з розвитку міської агрокультури у великих та малих містах.

З найкращими побажаннями,
 координатор проекту  GRAGE,