Завідувач кафедри гідрології та гідроекології Валентин Хільчевський – лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки 2017 року

19 травня 2018 року вийшов Указ Президента України  Петра Порошенка № 138/2018 «Про присудження Державних премій України в галузі науки і техніки 2017 року». http://www.president.gov.ua/documents/1382018-24190
Зокрема, Указом Президента, на підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки,  присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки 2017 року за роботу "Оцінка, прогнозування та оптимізація стану водних екосистем України" Хільчевському Валентину Кириловичу - докторові географічних наук, професорові, заслуженому діячеві науки і техніки України, завідувачеві кафедри гідрології та гідроекології географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (у складі авторського колективу з восьми осіб).
На здобуття Державної премії роботу було представлено Українським гідрометеорологічним інститутом ДСНС України та НАН України. У складі авторського колективу також представники Інституту гідробіології НАН України, Інституту гідромеханіки НАН України, Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
Професор В.К. Хільчевський, після закінчення кафедри гідрології суші Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка у 1976 р. залишився працювати в alma mater. Понад 40 років свого життя присвятив вивченню водних об’єктів України та інших країн з метою їхнього раціонального використання та охорони. Очолював або брав участь у роботі десятків гідрологічних експедицій в басейнах всіх основних річок України, на Дунаї, річках Трансільванії,  Шацьких озерах, Чорному та Азовському морях… Має близько 400 наукових праць. Очолює кафедру гідрології та гідроекології з 2000-го року.

Колектив географічного факультету вітає Валентина Кириловича Хільчевського -  відомого українського вченого-гідролога із заслуженою державною нагородою!