15 травня 2018 року на кафедрі географії України відбулася робоча зустріч з представником Університету Алімерія (Universidad de Almería (UAL)) професором  кафедри інженерної  агрокультури   Ігнасіо  Коломер де ла Оліва, який представив основні напрямки розвитку університету. UAL – державний навчальний заклад, заснований у 1993 році, в якому навчаються майже 15 тис. студентів. Університет має високий рейтинг (входить до 5% найкращих університетів світу) та бере активну участь у розвитку міжнародного співробітництва в академічній сфері, є членом Европейської Ассоціації Університетів (European University Association (EUA)).

У зустрічі взяли участь завідувач кафедри географії України професор Дмитрук О.Ю., провідні доценти кафедри Мотузенко О.О. та Купач Т.Г.  Плідна дискусія дозволила визначити наступні перспективні напрямки співробітництва у межах міжуніверситетського співробітництва та міжнародних програм:  ГІС технології у територіальному менеджменті, дистанційне зондування Землі та Кадастр, запобігання ризиків та менеджмент природних ресурсів,  розвиток вищої освіти на засадах сталого розвитку.

За результатами зустрічі  кафедрою географії України ініційовано процес підготовки до підписання рамкової угоди про співробітництво між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Університетом Алімерія та сприяння організації офіційного візита до нашого університету  Ректора університету Алімерія.