Кафедра геодезії та картографії є однією з найстаріших кафедр Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Точкою відліку став 1838 р., коли при фізико-математичному відділенні філософського факультету Київського університету Св. Володимира засновано кафедру астрономії, яка невдовзі дістала назву «астрономії та геодезії».

27 вересня 2018 року було проведено урочисті збори на географічному факультеті з нагоди 180-річчя кафедри геодезії та картографії.

Вітальні листи надіслали: заступник міністра Міністерства освіти і науки України Павло КузьмовичХобзей та директор Департаменту топографо-геодезичної і картографічної діяльності Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Олександр Олексійович Малюк.

З вітальними словами на урочистих зборах виступили:

• начальник науково-дослідної частини Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор біологічних наук, професор, Толстанова Ганна Миколаївна;
  • доктор географічних наук, професор, заступник декана географічного факультету Запотоцький Сергій Петрович;
  • випускник кафедри, директор Інституту географії НАН України, академік НАН України, доктор географічних наук, Руденко Леонід Григорович;
  • директор науково-дослідного інституту «Геодезії та картографії», доктор технічних наук, професор Карпінський Юрій Олександрович;
  • завідувач кафедри геофізики Інституту геології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор геологічних наук,професор, Вижва Сергій Андрійович;
  • завідувач кафедри картографії та геопросторового моделювання, Інституту геодезії Львівської політехніки, доктора географічних наук, Сосса Ростислав Іванович;
  • завідувач кафедри геодезії та картографії, національного університету біоресурсів і природокористування, факультету землевпорядкування, доктор географічних наук, професор, Ковальчук Іван Платонович;
  • начальник кафедри «Геоінформаційних систем та технологій» Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка,кандидат технічних наук, доцент,полковник, Савков Павло Анатолійович.

Президент ГО «Українське товариство геодезії та картографії», доктор технічних наук, професор, Тревого Ігор Севірович, нагородив співробітників кафедри (проф. Даценко Л.М., доц. Тітову С.В., ас. Боднара С.П.) почесними відзнаками товариства – медалями «За заслуги в геодезії та картографії».

Привітати кафедру завітали представники: ДНВП «Картографія», 115 Картографічного центру Міністерства оборони України, АгрохолдінгуКЕРНЕЛ, державної установи “Держгідрографія” “Укрморкартографії», випускники кафедри та викладачі.

Після урочистого зібрання розпочала свою роботу IV Міжнародна науково-практична конференція “Картографія та вища школа: сучасний стан і стратегія розвитку”.

Розширений фотозвіт заходів на сторінці кафедри у ФБ «Кафедра геодезії та картографії КНУТШ»