Linnaeus Eco-Tech-18, одинадцята міжнародна конференція, яка успішно стартувала 19-22 листопада 2018 року в місті Кальмар, Швеція. Серед її учасників - магістри кафедри фізичної географії та геоекології географічного факультету КНУ. Загальна мета конференції - підсилення співпраці між країнами Балтійського моря та Світу, сприяння міжнародному екологічному співробітництву, розвиток наукових досліджень і освітніх проектів в галузі інженерної екології та природоохоронних дисциплін.

Одним із очікуваних результатів EcoTech-18 є участь в роботі конференції студентів-магістрів та докторантів проекту LASUWAMA -«Підсилення мережі університетів Балтійського регіону для забезпечення сталості ландшафтів та поводження з відходами».  Цей проект спрямований на зміцнення взаємодії Європейських університетів в питаннях відновлення антропогенно-змінених територій та трансферу технологій щодо поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ). Головна ідея проекту - досягнення Цілей Сталого Розвитку ООН до 2030 року. Географічний факультет бере активну участь у наукових дослідженнях проекту в контексті чотирьох-вимірної холістичної моделі сталого розвитку. Саме цей проект забезпечив успішний старт досліджень наших магістрів у міжнародну наукову спільноту.

Робоча Програма конференції включає чотири презентації наших студентів та їх керівників. Доповідь доцента В. Михайленка, озвучена на пленарному засіданні, висвітлила мету і завдання майбутньої Карпатської школи-2019 як інструменту досягнення Цілей Сталого Рзвитку-2030 у гірських регіонах країн Східної Європи.

Магістри та випускники кафедри виступили із своїми  доповідями, підготовленими за матеріалами кафедральних кваліфікаційних робіт. Пані Таїсія Коваленко презентувала дослідження з оцінки впливу на довкілля небезпечних сполук, утворених внаслідок пожежі на Львівському полігоні твердих побутових відходів (ТПВ). Сергій Назаренко, магістр другого року навчання, дебютував з дослідженням дистанційного виявлення та відновлення земель, пошкоджених нелегальним видобутком бурштину в Західному Поліссі. Студентка другого року магістратури Анастасія Шолохова, разом із колегою Оксаною Цібарною з Естонського університету наук про життя, продемонстрували  результати будівництва експериментального майданчика для дослідження деградації метану в процесі експлуатації полігону ТПВ. Ця тема  заслуговує особливої уваги, оскільки вона пов’язана з процесом адаптації до кліматичних змін і враховується щорічними звітами країн щодо емісії парникових газів. Всі доповідачі отримали сертифікати про визнання їхніх досліджень від імені Ліннеаського університету, Швеція.

Вітаємо наших магістрів з успішною участю в конференції EcoTech-18, Швеція, і сподіваємось на плідну співпраці з колегами зі Швеції, Литви, Естонії, Латвії, Грузії та Вірменії.

Сергій Назаренко, Анастасія Шолохова і Таїсія Коваленко - учасники
міжнародної конференції LinnaeusEcoTech -18, м. Кальмар, Швеція

Проект LASUWAMA веде Ліннейський університет, який отримав фінансову підтримку Шведського Інституту. Керівник проекту – професор Вільям Гогланд.