Пішов з життя видатний науковець, організатор освіти, який присвятив своє життя розвитку географічної науки, науки про міжнародні відносини і світову економіку, автор численних монографій і підручників, за якими вчились і вивчилось не одне покоління фахівців-географів і фахівців-міжнародників.

Все своє життя Артур Павлович присвятив Харківському національному університету імені В.Н. Каразіна, який закінчив у 1961 році, здобувши фах географа.

За безпосередньою участю Артура Павловича в Каразінському університеті був створений факультет міжнародних відносин, де він тривалий час очолював кафедру міжнародних економічних відносин.

Артур Павлович Голіков – доктор географічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, академік АН ВШ України, заступник директора НДІ регіональної політики при Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна, але головне: чуйна, розумна, порядна людина, з гарним почуттям гумору.

Пішов з життя Вчитель і добрий Друг!

Колектив географічного факультету висловлює щире співчуття рідним, близьким і друзям Артура Павловича, колективу Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу та факультету геології, географії, рекреації та туризму.