Українська географія зазнала тяжкої, непоправної втрати. На 81-у році пішов із життя видатний вчений і педагог, щира і відкрита людина, яскрава особистість, Заслужений діяч науки і техніки України, Почесний працівник туризму України, академік Академії наук Вищої школи України, голова Харківського осередку асоціації економістів-міжнародників України, багаторічний завідувач кафедр економічної географії, міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, Заслужений професор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, доктор географічних наук, професор Голіков Артур Павлович.

Артур Павлович був засновником та лідером харківської наукової школи регіоналістики. Разом зі своїми учнями він займався обґрунтуванням стратегії регіонального розвитку України. За його підручниками та навчальними посібниками з економічної та соціальної географії, математичних методів в географії, розміщення продуктивних сил і регіоналістики навчалося не одне покоління студентів.

Артур Павлович мав тісні і дружні зв’язки з колегами з Києва, тривалий час працював у складі спеціалізованої вченої ради у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, брав активну участь у наукових конференціях, неодноразово виступав офіційним опонентом, давши дорогу у наукове життя багатьом київським географам.
Важко, коли з життя йде Вчений, Учитель, Фахівець. Артур Павлович Голіков назавжди залишатиметься в нашій пам’яті непересічною людиною, мудрим керівником, талановитим вченим і педагогом.

Висловлюємо найщиріші співчуття рідним та близьким Артура Павловича.

Колектив географічного факультету
Київського національного університету